İş Dünyasının Yeni Çalışma Modeli |

İş Dünyasının Yeni Çalışma Modeli

Dijital Dönüşümün önemi COVID-19 salgını ile işletmelerin gündemine zorunlu olarak oturmuş oldu.”

İşletmelerin iş yapış şekillerini ve operasyonlarını dijitalleştirme süreci son yıllarda en çok konuşulan konuların başında gelmekteydi.

Pandemi salgını sosyal ve ekonomik anlamda tüm Dünya daki işletme faaliyetlerini direkt olarak olumlu / olumsuz etkilemiş durumda.

Şimdilerde çoğu işletmenin önümüzdeki belirsizlik dolu süreci yönetmeye çalıştıkları görülüyor. Ancak salgın sebebiyle firmaların ve çalışanların iş yapış şekillerinin daha kalıcı tedbirler ile değişmesi gerektiği gerçeği önümüzde bizleri bekliyor.

Toplumun büyük bölümünü etkileyen olaylar yaşandığı dönemlerde sıkıntılı sürecin en az zararla atlatılabilmesi için kararların hızlıca alınması oldukça önemli bir konu.

Bir araya gelerek toplantı icra etmek sosyal mesafeyi ihlal etmek anlamına geleceğinden aslında bir anlamda zorunluluktan da olsa işletme yöneticilerinin verimliliğini olumlu yönde destekleyen ve bulundukları yerden online olarak süreci çok daha hızlı bir şekilde yürütebildikleri görüldü.

Yaşananlar işletmelerin sadece yönetim şekillerinin değil, personel ve operasyon taraflarındaki çalışma şekillerinin de değişebileceğini göstermiş oldu. Şirketler tüm süreçlerini kapsayacak şekilde Yeni Nesil İş Yapış Şekilleri ortaya koyarak, kendilerine uygun DİJİTAL ORGANİZASYON şemalarını oluşturmak durumundadırlar.

Şu anki verilere göre Türkiye de online iş yapma ve ticaretin %60 oranında arttığı rapor ediliyor.

İşletmeleri ileride bekleyen diye bahsedegeldiğimiz bir çok teknoloji içerikli duruma, içinde bulunduğumuz günlerde eriştik ve yaşar hale geldik bile.

Artık bundan sonra Dijitalleşme Süreçlerinin işletmeler için tercih den öte zorunluluk olduğu kaçınılmaz.


Etiketler:
sosyal medyada paylaş